Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie pelne otwieranie sie dachu w Eos-ie
06.06.2016, 16:19
Nie pelne otwieranie sie dachu w Eos-ie
Siemka, ostatnio w moim Eos-ie wystepuje problem z dachem. Wyglada to tak ze dach zaczyna się rozkladac, wszystko działa dobrze, klapa z tylu się podnosi po czym gdy maja wychodzić ramy ktore maja gniazda w przedniej szybie mechanizm się zacina. Slychac ze silniczek pracuje ale jakby nie mogl zaskoczyć. Dach się bez problemu sklada do pozycji wyjściowej. Czynność mogę powtórzyć kilka razy i zawsze w tym samym momencie się zacina. Problem ustepuje gdy przejadę samochodem jakiś odcinek trasy (np. 2 km), uruchamiam sekwencje rozkładania dachu i wszystko działa poprawnie. Czy to może być wina sterownika, a może pompki? Ktos z was spotkal się z takim problemem? Zaznacze ze zdarza się to sporadycznie, ale jednak się zdarza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09.07.2016, 17:43
RE: Nie pelne otwieranie sie dachu w Eos-ie
Nikt nie spotkal się z takim problemem? Dzwonilem już do serwisu i facet mi powiedział ze w mechanizmie dachu nie ma zadnej pompki i ze wszystko działa na elektryce. Ale jaki wpływ ma na to fakt ze za każdym razem kiedy auto jest zostawione na 8 h to dach się rozkłada dopiero caly po przejechaniu 4 km ( zaznaczam ze w czasie tych 4 km probowalem otworzyć dach 4 krotnie w odcinakch co 1 km i dopiero za 4 razem na ok 4 km się otworzyl. I tak się dzieje za każdym razem, dokładnie w tym samym miejscu się otwiera, nie wcześniej)
10.07.2016, 07:57
Jesli nie ma tam pompy i dziala to na elektryce a po przejechaniu paru km dopiero chce zadziałać to ja bym spróbował z nowym akumulatorem. Moze Twoj ma juz dosyc i nie ma wystarczajacej mocy do otwarcia i dopiero po przejechaniu paru km sie podladuje lub cos iest nie tak z alternatorem
10.07.2016, 21:06
Dziwny temat. Wydaje mi się, że jak auto dobrze pali, to aku i alternator powinny być ok, ale sprawdź napięcie ładowania dla pewności.
Podłącz pod kompa i sprawdź czy nie wisi jakiś błąd, który mógłby naprowadzić co padło.
Każde położenie klap jest sprawdzane przez czujniki wystarczy ze jeden 'wypada' i proces zamykania staje.

Cab
10.07.2016, 22:41
Dach w Eos'ie jest mordercą dla akumulatorów (ze względu na tak wysoką prądożerność).
Ja u siebie miałem żelowe akumulatory (dwa, bo w bagażniku) i żadnych problemów z otwieraniem dachu. Smile1

Tomasz

SEAT Leon Cupra R 360+ TRIBU | Facebook
VW Golf MK1 Cabriolet '82 | Facebook
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10.07.2016, 22:55
Dla mnie to ewidentnie aku bo rozruch auta nie.potrzebuje az tyle prądu co dach
11.07.2016, 10:38
aku podobno mam w porządku bo miesiąc temu miałem sprawdzany przy okazji w serwisie na diagnostyce. Chociaz nigdy do końca nie wiadomo czy na 100 % go sprawdzili
06.08.2017, 11:17
Zauważyłem przyczynę tej usterki. wygląda to tak, że gdy następuje składanie dachu, podnosi się klapa od bagażnika, a następnie pokrywa z lewej i prawej strony na wysokości siedzeń pasażerów z tyłu lekko podnoszą się do góry i odsowaja się na bok, z tym że haczą o materiał z podsufitki który jakby się nie ściągal do końca. Dosłownie sam róg tej klapy haczy o materiał i to je blokuje do całkowitego rozłożenia, a co za tym idzie dach nie może się wysunąć z przedniej szyby i schować, bo poprostu by nie wszedł w swoje miejsce z powodu blokujacych klap bocznych. Czy ktoś z was miał podobny problem? Zaznaczam, że po przejechaniu ok 5 km on znika i dach się wtedy składa bez problemów. Dodam jeszcze że gdy następuje ta awaria to wsiadam z auta i ręcznie odczepiam materiał blokujący te klapy i opadają do swojej prawidłowej pozycji, następnie kontynuuje sekwencje opuszczenia dachu i wtedy prowadnice dachu wysuwają się z przedniej szyby i cały dach chowa się już normalnie. To ewidentnie przyczyną tej usterki. Jakby ściągacz materiału podsufitki zawodzil ale po przejechaniu paru km się odblokowywal.
08.08.2017, 17:52
nie można tego jakoś naciągnąć ? nie wiem w ogóle jak konstrukcyjnie wygląda ta podsufitka
09.08.2017, 10:11
To standardowy problem w Eosie. Trzeba się przyjrzeć jak wygląda prowadnica tego słupka z tapicerką, czy nie jest pogięta ewentualnie podregulować samą klapkę. Często też plastikowe zatrzaski mocujące tapicerkę są sfatygowane. Serwis, który powiedział Ci, że dach działa tylko na elektryce - brawo Grin.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09.08.2017, 21:50
Rozumiem że przy otwieraniu dachu jedna z bocznych klatek nie do końca ci się otwiera? Też to mam. Próbowałem ja regulować ale nie za bardzo mi to wyszło. W moim przypadku jest to lewa klapka która raz się całkiem otworzy raz nie wtedy wystarczy że jej lekko pomogę ręką i jest wszystko oki. Gdybyś chciał ją wyregulowac masz tu link do filmiku jak to zrobic
: https://youtu.be/tRjqNZrmYXI jest co prawda po niemiecku ale i bez zrozumienia zauważysz jak to zrobić. Sory że dopiero teraz odpowiadam ale nie wchodziłem na forum.przez jakiś czas.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club
Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 1,149
» Najnowszy użytkownik: Enzo
» Wątków na forum: 5,186
» Postów na forum: 165,609

Pełne statystyki
Kto był dzisiaj

Użytkownicy online
Aktualnie jest 52 użytkowników online.