Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konserwacja dachu
10.12.2015, 19:49
RE: Konserwacja dachu
(03.05.2015 11:06 )arci1987 napisał(a):  Czyściwo, impregnatu nie widziałem w ich ofercie. Z impregnatów mam sonax'a i jestem z niego zadowolony.

Do czyszczenia super, a impregnat kiepski..., ja w tym roku zakupię sonksa jak pewnie większość. Tylko z deka spóźniony jestem.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17.05.2016, 15:18
poszedłem za waszymi wskazówkami i zakupiłem komplet od sonaxa do czyszczenia dachów i do konserwacji i jestem mega zadowolony, dzięki za porady!

Pzdr from ŁDZ,
Basiu

S 9-3 II Convertible Vector "2.0T+" MY04 / P 308 R SW ACTIVE 1.6 e-HDI 112KM STT

Były: P 107 RC 1.0+ / P 207 SW Premium 1.6 HDi 92 KM / P V-Clic 50ccm
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
17.05.2016, 15:20
no i git Smile1
18.05.2016, 14:17
ja tez kupilem komplet SONAX-a ale ...

Jezeli chodzi o mycie mojego meeeega zasyfionego dachu to zadziałało średnio
Jeżeli chodzi o impregnacje to starczyło na 1/3 dachu :/

I faktycznie wody teraz ta 1/3 nie wpija wcale ale dach chyba bardzo dawno nie był impregnowany bo nakładać gąbką nie dało sie wogóle. Dach tak wpijał środek, że aplikowałem bezpośrednio na dach a tylko rozcierałem gąbką.
20.05.2016, 09:54
Skuszona opiniami zamówiłam SONAXa do konserwacji i Meguiar's All Purpose Cleaner do wyczyszczenia (z myślą o tym, że przyda się nie tylko do dachu Smile1)
Wielkie mycie planuję dopiero po tym jak odbiorę samochód z wszywania szyby. Czyli dopiero 13go czerwca Sad
23.05.2016, 17:51
(18.05.2016 14:17 )niski7 napisał(a):  ja tez kupilem komplet SONAX-a ale ...

I faktycznie wody teraz ta 1/3 nie wpija wcale ale dach chyba bardzo dawno nie był impregnowany bo nakładać gąbką nie dało sie wogóle. Dach tak wpijał środek, że aplikowałem bezpośrednio na dach a tylko rozcierałem gąbką.

Miałem podobnie. Podczas pierwszego impregnowania dach chłonął środek tak szybko, że nie było mowy o rozcieraniu gąbką jak mówiła instrukcja. Przy kolejnych impregnacjach było już lepiej.

Cab
 Podziękowali: niski7
24.05.2016, 18:57
Ostatnio do impregnacji dachu użyłem impregnatu w spreju do sprzętu sportowego. 15 zł za puszkę, wygodny w użyciu, ładnie ożywił kolor, wody narazie nie przepuszcza, i kurz sie tak nie czepia, wystarczy delikatnie zmiesc kurz i dach czysty !!!
24.05.2016, 20:30
po SONAXie da się wytrzeć kurz i pył przecierając go ręcznikiem do osuszania auta na sucho, ale skoro ten twój preparat wychodzi tak tanio Smile1 to jak się nazywa to cudo ?

...najpiękniejsze kompaktowe cabrio lat 90'...
24.05.2016, 20:43
Nazwy nie pamiętam. Kupowałem w martes sport. Jutro zrobię zdjęcie i wrzucę na forum
26.05.2016, 10:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2016 10:28 przez grzesiek OKS.)
obiecane zdjęcia

2 i 3 zdjęcie po wylaniu na dach 2 litrów wody, 4 po 10 minutach. dach nie nasiąkł wodą, kałuże i krople wody na dachu szybko wyschły.
Moim zdaniem preparat zdał egzamin, niedługo planuje kupić jakiś preparat sonaxa do konserwacji to będę miał porównanie. impregnat był nakładany jakiś tydzień przed zrobieniem tych zdjęć

hosting hosting hosting hosting
26.05.2016, 12:21
Wygląda świetnie, ciekawe tylko, czy można go nałożyć na dach już niedawno impregnowany ? Ale chyba nie powinno to szkodzić ?

...najpiękniejsze kompaktowe cabrio lat 90'...
31.05.2016, 14:54
Pocieszasz mnie

niemniej musze przyznac ze na deszczu robi robote sonax

(23.05.2016 17:51 )dyras napisał(a):  
(18.05.2016 14:17 )niski7 napisał(a):  ja tez kupilem komplet SONAX-a ale ...

Miałem podobnie. Podczas pierwszego impregnowania dach chłonął środek tak szybko, że nie było mowy o rozcieraniu gąbką jak mówiła instrukcja. Przy kolejnych impregnacjach było już lepiej.
31.05.2016, 20:32
Wiem że temat już był poniekąd poruszany i wałkowany ale chciałbym się doradzić: przez deszcz, pojawił mi się w rogach i przy szybie mech. Dodatkowo krakowski deszcz jest ostatnio mega syfny bo pozostawia bialy nalot ciężko scieralny (trzeba potem czystą wodą ściągać). Może ktoś poradzić jak usunąć mech? Myślałem nad zakupem tego specyfiku i go wymalować :http://shiningcar.pl/pl/p/Renovo-Soft-Top-Reviver-Czarny/1671

Dodatkowo chciałem wyrazić swoją opinie nad tymi produktami: http://shiningcar.pl/pl/p/303-Convertibl...c-Kit-/843 (link ze sklepu przykładowy nie chciało mi się szukać osobnej grafiki. Produkt do oczyszczania nie różni się moim zdaniem jakościowo co do Sonaxa, nic więcej nie zrobił, co do impregnata, woda się nie trzyma na dachu, jednak przy aplikowaniu nie może wiać bo mega syf i aż człowieka dusi jak polecą opary. Chyba jest skuteczny, ale to też ciężko mi powiedzieć bo najpierw impregnuje sonaxem, później tym a na końcu jeszcze jadę spreyem liqui moly i deszcz nie ma prawa się trzymać na dachu Grin
25.08.2016, 12:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2016 12:15 przez Zmora.)
Mech to nie jest, tylko pleśń. I warto działać szybko, bo to się rozrasta.

Żeby farbować dach MUSISZ całkowicie usunąć pleśń. A zarodniki pleśni są rakotwórcze. I najlepiej zastosować coś, po czym pleśń nie będzie dalej rosnąć.
20.09.2016, 00:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2016 00:43 przez Michał123.)
(15.11.2015 15:29 )oldmobil napisał(a):  Siemacie Smile1
Dawno nie pisałem, bo i nie było zbytnio o czym. Ale jedną informacją postanowiłem się podzielić.

W swoim saabie mam do wymiany dach. Nowy leży kupiony i czeka.
Stary jest na samochodzie, jest pocięty i posklejany, a do tego prawdopodobnie nigdy nie był konserwowany - nieważne, ten idzie do śmieci i basta Smile1
Ale że zbliża się zima to jakoś nie widzę sensu wymiany dachu teraz, skoro stary poza dramatem estetycznym jest szczelny i sprawny. Denerwowało mnie jednak to, że woda wsiąka a nie perli się na powierzchni.
Zatem, skoro do śmieci to nie warto przepłacać Smile1
Z miesiąc temu kupiłem w Kauflandzie najtańszy impregnat do materiału, nazywa się Buffalo czy jakoś tak. Zapłaciłem chyba 13 zeta za 250 ml spraya.
Wystarczyło na jednorazowe spsikanie dachu w saabie 9-3 (to nie jest mały daszek).
Efekt? Na dachu widać piękne małe kropelki wody Smile1
Nie wiem, jak długo impregnat będzie spełniał swoje zadanie ale łatwość aplikacji, cena i jak na razie pozytywna ocena wystarczy do rekomendacji przy szybkich naprawach dachu. Jest to informacja przeznaczona głównie dla tych, którzy mają dachy w kiepskim stanie, ale chcieliby je jakoś zabezpieczyć. Lepiej tanim czymkolwiek niż niczym !
Do nowego, który dopiero założę, pójdzie oczywiście polecany tu Sonax, którego działanie również sprawdzałem ( w peżocie) i byłem naprawde zadowolny.

Można wiedzieć, gdzie nabyłeś ten dach? Sam zastanawiam się nad kupnem, gdyż mój zniszczony. Dwa lata niestety nic nie robiłem i trzeba go było w tym roku 3 razy sonx zrobić i innym środkiem drugie tyle by nie przeciekał wręcz chłonął wodę przed tym, o dziwo nagle tak siadł... niestety nie wiem dlaczego z przodu jest obwieszony zaraz za przednią ramą, więc nawet, pomimo że teraz nie przesiąka wodą...to w tym miejscu są dwa dołki i woda niejako stoi idzie to jakoś naciągnąć?

Można wiedzieć, gdzie nabyłeś ten dach do saaba? Sam zastanawiam się nad kupnem, gdyż mój zniszczony. Dwa lata niestety nic nie robiłem i trzeba go było w tym roku 3 razy sonxem zrobić i innym środkiem drugie tyle by nie przeciekał wręcz chłonął wodę przed tym, o dziwo nagle tak siadł... niestety nie wiem dlaczego z przodu jest obwieszony zaraz za przednią ramą, więc nawet, pomimo że teraz nie przesiąka wodą...to w tym miejscu są dwa dołki i woda niejako stoi idzie to jakoś naciągnąć?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club
Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 743
» Najnowszy użytkownik: bugiyang
» Wątków na forum: 4,971
» Postów na forum: 163,923

Pełne statystyki
Kto był dzisiaj

Użytkownicy online
Aktualnie jest 58 użytkowników online.