Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E36 Regulacja dachu Cabrio e36 - klapa haczy o dach
01.03.2015, 02:46
RE: Regulacja dachu Cabrio e36 - klapa haczy o dach
siema
a więc po kolei
po pierwsze primo haczenie dachu o klape-pokrywe schowka na dach to zawsze padniete siłowniki(a zbyt gwałtowne opadanie tylnej części dachu tej z szybą to juz wina wyciagnietych - zuzytych pasów napinajacych ukrytych miedzy podsufitką a zewnetrznym poszyciem, notabene odpowiadaja one równiez za nie chcącą się ułożyć podsufitkę przedniej części dachu przy jego składaniu) regulacja tymi ciegnami nic nie da , koszt siłowników jak ktos napisa 120 pln szt. dużo i nie duzo zależy dla kogo ale mniejsza o to ważniejsze jest to czy ktoś ma patent na wymiane tych siłowników bez rozcinania samochodu fleksem? bo ja nie mam tzn miał bym gdybym miał łapli dłuższe o jakieś 15 cm o połowe szczuplejsze a uwieżcie mi nie jestem tzw. grubej kości no i gdybym był człowiekiem gumą ale k..a nie jestem i tu jest problem a zarazem i pytanie czy komuś się to udało albo zna kogoś komu się udało albo zna kogoś kto zna kogoś komu się udało???
po drugie primo
KaRaS pytałeś o inicjacje - robi się ją po awaryjnym składaniu rozkładaniu dachu a więc po kolei ( opisuję dla wersji półautomat)
aby otwożyć lub zamknąć dach manualnie w razie jakichś problemów ciagniesz za dźwignie z czerwonym uchem która jest pod siedzeniem tylnim - ona wypina silniki i możesz sie bawić ręcznie dachem, żeby zrobić inicjalizacje dach musi być w schowku tzn złożony a żeczona dźwignia cofnieta na swoje pierwotne położenie bo nie odbija jak się ją pociągnie-tak ma, następnie otwierasz bagaznik(jak by sie nie chciał otwożć to ktoś musi ci docisnąć pokrywe dachu bo tam jest czujnik który zabezpiecza przed otwarciem bagażnika gdy dach nie domkniety)wywalasz tapicere z lewej strony i masz silniki musisz je wsadzić na miejsca mocnymi szarpnięciami jeden do góry a drugi w strone błotnika jak już silniki wpiete to do wozu wciskasz guzik od otwierania i czymasz ok 20-30 sekund następnie nie puszczając guzika przekręcasz stacyjke do pozycji zapalenia lampek i czekasz trzymajac nadal wduszony guzik od dachu po następnych kilkunastu sekundach dach zacznie robote tzn najpierw domknie pokrywe następnie ją otworzy (ty cały czas dusisz guzik -wiem że w tym momęcie już palton jest fioletowy ale dusisz bez chwili przerwy) a następnie zamknie dach na końcu ty sobie domkniesz łapka sam (juz możesz puścić guzik) i woila daszek zainicjalizowany
no dobra mam nadzieję że pomogłem to teraz ja potrzebuje pomocy - mianowicie potrzebuje wymienić szybe taką na suwak potrzebuje namiary na firmy najlepiej mazowieckie łódzkie świetokrzyskie ew może ktoś sam to robił i chciał by to zrobić raz jeszcze oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem
pozdrawiam i czekam na propozycje
Odpowiedz cytując ten post
03.04.2015, 10:58
witam odnosnie pytania o szyba proponuje kupic Ci na allegro http://allegro.pl/bmw-z3-e30-e36-barchet...00148.html wymiana zajmie Ci jakies 30-45 minut w dwie osoby z westawie masz wszystko co jest Ci potrzebne a najwazniejsze suwak ktory ciezko dostac , zmienialem u siebie wszystko elegancko pasuje mam nadzieje ze pomoglem pozdrawiam
24.04.2015, 18:52
Witam Panowie

Pytanie do czorny125p, piszesz że jak dach do końca do schowka nie wchodzi i podsufitka się haczy, to jest wina tych pasów na stelażu?? Słyszałem że korygują to jakimiś gumami, czy ktoś wie lub ma może fotki jak to ogarnąć, bo szczerze mówiąc trochę mnie to wkurza, że jak chcę zamknąć dach to muszę zatrzymywać przed opuszczeniem pokrywy dachu, wyjść, poprawić podsufitkę, upchnąć dach, wsiąść do auta i zamknąć pokrywę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26.04.2015, 14:55
Sory, że jeden po drugim, ale tak się chociaż to nie zgubi.
Dla wszystkich którzy mają problemy z haczeniem klapy o tylną częśc dachu, albo tych co im się podsufitka haczy przy chowaniu dachu.
Oto rozwiązanie problemu, niestety po angielsku.

http://www.bimmerforums.com/forum/showth...ap-fix-DIY

http://www.bimmerforums.com/forum/showth...st12520442

http://www.bimmerforums.com/forum/showth...st12520442
13.09.2015, 16:32
(20.10.2013 17:02 )pavnucy napisał(a):  Witam wszystkich...
Od dłuższego czasu batalia z regulacją dachu zakończyła sie fiaskiem.
Problem polega na haczeniu się tylniej klapy o dach, jakby za nisko się otwierała tylnia dolna część dachu. Powinna się otworzyć do pionu ale jednak jej troche brakuję. Niestety sworzeń odpowiedzialny za to ma już max regulacji. Może ten drugi też trza podkręcić- choć wydaje mi się że on już odpowiedzialny za reszte ramy...
Dzieje się to w momencie otwierania i zamykania, a dach jest w pełni automatyczny.
Mam nadzieje że znacie zagadke i podzielicie się prawidłowym rozwiązaniem, nagroda gwarantowanaWink
Pozdrawiam

Jezeli ktos ma taki problem to znalazlem rozwiazanie z bijacym doachem o klape moge podeslac rozwiązanie jak ktos ma taki problem

Znalazlem rozwiazanie na walacy dach o klape, jak ktos ma taki problem to moge pomuc
24.09.2015, 09:36
Ja mam taki problem- haczący dach o klapę (półautomat). Pewnie zużyte siłowniki.. Macie Panowie jakieś rady? Jak je wymienić? Bo dostęp jest kiepski...
24.09.2015, 10:24
Tak
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24.09.2015, 11:25
To poproszę o PW albo podpowiedź tutaj może się komuś jeszcze przydać.
26.04.2016, 13:14
Przydałaby sie podpowiedz ...
26.04.2016, 14:05
(26.04.2016 13:14 )niski7 napisał(a):  Przydałaby sie podpowiedz ...

Przyda się przeczytanie regulaminu forum jak i lekka znajomość obycia i kultury. Jak przychodzę do kogoś to najpierw się witam a nie zadaję pytania Wink
26.04.2016, 15:01
Nie trzeba czytać regulaminu, wystarczy przeczytać powitalne PW które ma raptem 3 punkty Smile1

Chodzi o to że fajnie się najpierw z forumowiczami przywitać, ot to Smile1
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26.04.2016, 20:59
ok ok.
Juz działam
31.05.2016, 14:48
dobra, to ja moze tez sie wypowiem w temacie, bo tez klapa haczyla o dach.
u mnie wystarczyla regulacja tym ciegnem z okiem z pierwszej strony.
Troche bardziej je wykręciłem i dach sie podnosi wystarczająco zeby klapa lekko przeszla.

Natomiast naciagniete pasy powodują jak juz ktos wczesniej pisal gwaltowene opadanie dachu, i nie do konca dobre skladanie go do skrzyni.
04.12.2016, 21:06
cześć, nie chciałem zakładać nowego tematu, a mój problem powiązany jest z pokrywą dachu, więc:

kupiłem swoje cabrio ze zdemontowaną pokrywą dachu (tą pod którą chowa się złożony dach), jeden z otworów dla śruby mocującej miał zerwany gwint. Dziś po nagwintowaniu chciałem założyć pokrywę, ale nie udało się.......

Po założeniu pokrywy gdy pokrywa jest otwarta jest dosłownie kilka mm nad pokrywą bagażnika. gdy zamykam pokrywę dachu to kładzie się minimalnie na pokrywę bagażnika. Patrząc z boku auta z prawej strony jest ok, ale z lewej pokrywa jest zbyt daleko od krawędzi auta i ogólnie źle dolega. Obwiniam te ramiona, łapy do których pokrywa jest przymocowana, bo są jakieś chybotliwe, dodatkowo gdy na ramionach nie ma pokrywy bo jest zdjęta to jedno z ramion jest odchylone tak, że dotyka uszczelki, z drugiej strony natomiast ramię nie dotyka do uszczelki

czy ktoś miał podobny problem?? Siłowniki pokrywy są OK
10.01.2017, 22:19
(04.12.2016 21:06 )kalina napisał(a):  cześć, nie chciałem zakładać nowego tematu, a mój problem powiązany jest z pokrywą dachu, więc:

kupiłem swoje cabrio ze zdemontowaną pokrywą dachu (tą pod którą chowa się złożony dach), jeden z otworów dla śruby mocującej miał zerwany gwint. Dziś po nagwintowaniu chciałem założyć pokrywę, ale nie udało się.......

Po założeniu pokrywy gdy pokrywa jest otwarta jest dosłownie kilka mm nad pokrywą bagażnika. gdy zamykam pokrywę dachu to kładzie się minimalnie na pokrywę bagażnika. Patrząc z boku auta z prawej strony jest ok, ale z lewej pokrywa jest zbyt daleko od krawędzi auta i ogólnie źle dolega. Obwiniam te ramiona, łapy do których pokrywa jest przymocowana, bo są jakieś chybotliwe, dodatkowo gdy na ramionach nie ma pokrywy bo jest zdjęta to jedno z ramion jest odchylone tak, że dotyka uszczelki, z drugiej strony natomiast ramię nie dotyka do uszczelki

czy ktoś miał podobny problem?? Siłowniki pokrywy są OK

Wrzuć jakąś fotkę, łatwiej będzie wtedy zrozumieć o co dokładnie chodzi. Smile1
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club
Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 952
» Najnowszy użytkownik: baobachaos
» Wątków na forum: 5,073
» Postów na forum: 164,679

Pełne statystyki
Kto był dzisiaj

Użytkownicy online
Aktualnie jest 67 użytkowników online.