Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Audi 80 Cabrio- luźne dywagacje
07.05.2017, 21:05
Audi 80 Cabrio- luźne dywagacje
Heja wszystkim!
W końcu zapadła decyzja-czas na cabrio! Samochód ma być odskocznią od codziennego życia, dlatego chcę żeby to było coś z lat 90. Trochę poczytałem, popatrzyłem i po przemyśleniach padło na Audi 80 cabrio. Dlaczego? Klasyczne Roadstery odpadają ze względu na małą ilość miejsca nad głową (mam 195 cm wzrostu), mało miejsca w bagażniku (autem chcę jeździć na urlopy, również za granice) no i jakoś do końca ich sylwetka mnie nie kręci ( no chyba że z4 ale to może kiedyś). Zacząłem od e36 ze względu na fak że posiadałem e91 (mega frajda z jazdy) no ale jednak coś mi do końca w niej wszystko nie pasuje i trudno o fajny egzemplarz. Potem przyszła chwilowa zajawka na w208 ale według mnie na zadbany egzemplarz bez wszechobecnej rudej trzeba wydać lekko 20k pln.
No i w końcu zatrzymałem się na B4. Auto zawsze mi się podobało ale po obszernym zapoznaniu się z modelem utwierdziłem się w tym że tego właśnie tego chce. Co do silników to padło na "V". Nie miałem okazji przejechać się 2.3, natomiast zawsze chciałem mieć w miarę dużą benzynę. Na codzień jeżdżę nową Skodą Octavia RS TDI... dlatego Cabrio nie może być żadnym przejawem rozsądku, ma po prostu cieszyć michę. Chciałbym znaleźć egzemplarz którym będę mógł wyskoczyć gdzieś dalej, bo w planach mam zwiedzanie europy właśnie tym sprzętem.
Dlatego chciałbym żebyście wypowiedzieli się na temat tego auta, czego unikać przy zakupie i co jest porządane. Może macie jakieś propozycje z portali aukcyjnych albo ktoś z clubu chce się pozbyć swojego skarbu. Być może macie jakieś lepsze propozycje autek na moje potrzeby.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie, Cześć!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07.05.2017, 21:31
RE: Audi 80 Cabrio- luźne dywagacje
b4 4cabrio to i tak dosc praktyczny samochod dosc przestronny z rozsadnym bagaznikiem, podobno V6 150 KM jest bardziej pewnym silnikem od V6 172 KM, na pewno nie moze miec nigdzie rdzy z racji tego, ze jest ocynkowana

e36 cabrio z mocnym silnikiem naprawde ci nie podchodzi ? Grin

...najpiękniejsze kompaktowe cabrio lat 90'...
07.05.2017, 21:44
(07.05.2017 21:31 )roger napisał(a):  b4 4cabrio to i tak dosc praktyczny samochod dosc przestronny z rozsadnym bagaznikiem, podobno V6 150 KM jest bardziej pewnym silnikem od V6 172 KM, na pewno nie moze miec nigdzie rdzy z racji tego, ze jest ocynkowana

e36 cabrio z mocnym silnikiem naprawde ci nie podchodzi ? Grin

Podchodzi i to bardzo ale ciężko trafić zadowalającą sztukę... no i według mnie auto ma przyklejoną łatkę dzięki AgroTuningowi Sad(
Chyba że masz jakąś propozycje z alledrogo to rozpatrzę bo nie wiem gdzie załapać punkt odniesienia ceny do sensownego egzemplarza.
07.05.2017, 21:51
lepiej szukac na jakis forach, gdzie sa pasjonaci, faktycznie taka zadbana to z 20000 musisz dac

ale czy warto miec taka igle ? zawsze mozesz zmienic za jakis czas na inne z ciekawosci, a takiej igly to pozniej szkoda sprzedawac, no chyba ze chcesz je na zawsze Smile1

07.05.2017, 22:12
Tak na szybko przeleciałem jeszcze allledrogo i mam dwa spostrzeżenia co do e36...
Ofert jest około 3 razy więcej niż B4 - jak dla mnie to przemawia na korzyść B4 Wink
Jakieś 70-80% z wystawionych egzemplarzy to tak zwany "ulep" czyli wydechy, chińskie lampy i gleby pełną gębą Sad

Jak na razie b4 bliższa memu sercu Wink
07.05.2017, 22:26
b4 na pewno dostaniesz w lepszym stanie za ta sama cene, jak ci sie bardziej podoba bierz B4, zycie jest zbyt krotkie, zeby jezdzic tym z czego nie do konca bedziesz zadowolony, bardziej tu mialem na mysli, ze e36 328 w cabriolecie to jest czysta frajda z jazdy Smile1 B4 V6 tez da duzo frajdy, ale jest juz autem bardziej rozsadnym - przedni naped, wiecej miejsca wewnatrz, wiekszy bagaznik ... ale i jedno i drugie to dobry wybor

08.05.2017, 20:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2017 20:34 przez packoman.)
No właśnie...po prostu samochód musi łapać za serducho Smile1 tylko żeby znaleźć jeszcze ten egzemplarz, jak już coś jest to po drugiej stronie Polski. No ale nikt nie powiedział że będzie łatwo. A co my

Co myślisz o tym:
http://allegro.pl/audi-80-cabrio-2-8-kli...91270.html
08.05.2017, 22:04
do handlarzy to ja tak jestem uprzedzony :/

ta tapicerka chyba nie jest oryginalna, w sensie, ze fotele byly chyba obszyte

deska jest poliftowa + tylna klapa bagaznika tez, teraz wystarczy sprawdzic czy w 1996 byly juz poliftowe deski , zaglowki pelne tez sa poliftowe

jezeli deska nie zgadza sie z rocznikiem, to znaczy ze auto bylo bite, ale tu byc moze sie zgadza, warto zajrzec na forum audi 80 B4 tam znajdziesz duzo szczegolowych informacji, bo na zdjeciach to wiesz wszystko moze super wygladac, ta super wyglada, byc moze jest ok, ale to trzeba sprawdzic najpierw takie wlasnie rzeczy, potem wypytac handlarza o wszystko, na koncu pojechac i najlepiej zabrac na podnosnik i przetrzepac wszystko od gory do dolu, wtedy mas pewnosc co do auta

ogolnie wyglada ok, ale zdjecia to tylko ulamek

poczytaj jakie te wersje silnikowe maja problemy gdzie szukac hakow i trzeba sprawdzic wszystko Smile1

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

Polecane fora:
Cabrio-Club Barchetta Club
Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Hasło

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 985
» Najnowszy użytkownik: bartello2
» Wątków na forum: 5,091
» Postów na forum: 164,859

Pełne statystyki
Kto był dzisiaj

Użytkownicy online
Aktualnie jest 82 użytkowników online.