Cabrio Club - Stowarzyszenie Miłośników Kabrioletów
Konserwacja dachu VW Eos - Wersja do druku

+- Cabrio Club - Stowarzyszenie Miłośników Kabrioletów (http://forum.cabrio-club.pl)
+-- Dział: CABRIO (/dzial-CABRIO)
+--- Dział: Volkswagen (/dzial-Volkswagen)
+---- Dział: Dachy (/dzial-Dachy--354)
+---- Wątek: Konserwacja dachu VW Eos (/watek-Konserwacja-dachu-VW-Eos)

Konserwacja dachu VW Eos - bastion87 - 04.06.2017 11:53

Witam, ktoś na śląsku robi konserwację dachu w VW Eos tak jak to ma byc profesjonalnie zrobione? Czyli z użyciem podpór do dachu, wyczyszczeniu uszczelek i suwnic szyberdachu i nasmarowaniu tych części. Pytam bo robiłem to w serwisie VW i odjebali taka kaszane że aż haje zrobiłem. Podpory musiałem ja załatwiać bezpośrednio od VW Grup Polska bo serwis nie potrafił, a jak już je dostali i oddałem im auto to posmarowali tylko suwnice szyberdachu a uszczelek nie raczył nawet wyszczscic z piachu i kurzu po zimie.... Zjeb... pracowników i kierownika serwisu i kazalem to natychmiast poprawić. Więcej już nie dam auta do nich. Szukam kogoś kto potrafi podejść do rzeczy profesjonalnie.

RE: Konserwacja dachu VW Eos - Hiszpan - 04.06.2017 12:09

Zrob to sam. Bedziesz mial pewnosc ze zrobisz to dobrze.

Musisz kupic kilka sciereczek, srodek APC, I najlepiej Krytox do smarowania. Jako zamiennik mozesz uzyc gliceryny kosmetycznej, a potem sztyft do uszczelek.

Ja to wszystko robilem bez podpor.

Rozkladasz dach do polowy i jedziesz z APC, bardzo dokladnie czyscisz wszystkie uszczelki, do momentu kiedy szmatka nie bedzie robila sie czarna, potem czyscisz czysta woda.
Po wyschnieciu nakladasz Krytox i ladnie rozprowadzasz.
Jesli nie masz Krytox'u, to wcierasz gliceryne i czekasz do wyschniecia, potem smarujesz sztyftem.
U mnie po tym procesie uszczelki sa prawie jak nowe.

Czesto natluszczam uszczelki, dzieki temu przy zamknietym dachu nie skrzypia uszczelki.

RE: Konserwacja dachu VW Eos - skoh85 - 06.06.2017 08:10

Prowadnice szyberdachu powinno się smarować smarem litowym po uprzednim wyczyszczeniu.

Do uszczelek dostępne są specjalne środki zmniejszające tarcie.

RE: Konserwacja dachu VW Eos - Hiszpan - 06.06.2017 10:29

Ale nie napisalem nic o prowadnicach dachu...
Napisalem o wszystkich gumowych elementach.

RE: Konserwacja dachu VW Eos - skoh85 - 06.06.2017 16:26

Pisałem odnośnie pierwszego postu.

RE: Konserwacja dachu VW Eos - bastion87 - 09.07.2017 17:31

Dzięki za info? Gdzie mogę dostać te ściereczki i środki? Ja ogólnie smarowalem uszczelki lubryfikantem orginalny z fabryki VW zamawiam, ale 200 zł taka mała buteleczka starcza na 4 razy. Dach Ci się nie składa po jakimś czasie? Czy tak z tym zasowasz że nie zdazaja popuscic siłowniki?

RE: Konserwacja dachu VW Eos - Hiszpan - 10.07.2017 12:35

Sciereczki z mikrofibry - praktycznie wszedzie. Srodek APC zamawiasz z neta, najlpepiej koncentrat - koszt okolo 18zl

RE: Konserwacja dachu VW Eos - kasia0905 - 19.09.2017 12:46

Mam pytanie odnośnie tego środka z VW.... Jak i gdzie mogę go kupić? Ogromna prośba o pomoc Smile1

RE: Konserwacja dachu VW Eos - skoh85 - 19.09.2017 21:14

W ASO. Koszt około 100 zł, ale na cuda bym nie liczył.

RE: Konserwacja dachu VW Eos - Hiszpan - 24.09.2017 22:55

Mam specjalny lubrykant VW do wszystkich mozliwych uszczelek za 85zl od tubki, 3szt na stanie.