Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Astra TwinTop] Wibracje po domknięciu szyb
Witam wszystkich.Mam dziwny problem w mojej Astrze.Kiedy dach jest złożony i szyby zamknięte czuć wibracje na biegu jałowym.Przy wyższych obrotach tego nie ma.Jak tylko uchylę lekko szyby wibracje ustają.Miał ktoś podobny problem?Strasznie mnie to irytuje.
Odpowiedz
A może to problem silnika, który wywołuje zbyt duże wibrację???? W jakim stanie są poduszki silnika???
Norbert
Odpowiedz
Mechanik twierdzi że poduszki w porządku.Ale jakoś mu nie wierzę.Przy ruszaniu czuć jak silnik się trzęsie tak jakby któraś była walnięta.Mechanik twierdzi że to sprzęgło.Najdziwniejsze jest to że samochód ma niecałe 34 tyś przebiegu i już by padły poduchy?
Odpowiedz
Proponuje spr u innego mechanika. Bardziej przy takim przebiegu zdziwiłoby mnie zajechane sprzęgło. Jeśli faktycznie tak jest to ktoś nie potrafił jeździć autem.
Odpowiedz
Aby sprawdzić, czy to wina poduszek należy zerknąć pod maskę i niech druga osoba zdusi delikatnie samochód ale tak, żeby nie zgasł. Jeżeli silnik się zatrzęsie to będzie wina poduszki.

Lecz jeżeli chodzi Ci o wibrujący dźwięk, u mnie jest ten problem z szybami, również kiedy uchylę szyby przy otwartym dachu on ustaje. Zauważyłem, że powodem tego jest miejsce, a raczej uszczelka między przednimi a tylnymi szybami. Szyby o siebie uderzają i powodują hałas.

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
Nie wiem czy masz Diesla? ... ale jeśli tak to warto rozważyć problem koła dwu masowego.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości