Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Stratus] Uzupełnienie oleju w pompie dachu Stratus/Cirrius
Witam.
Jako, że jestem od niedawna posiadaczem stratusa na początek staram się go doprowadzić do ładu. Chcialbym przedstawić jak sprawdzić/uzupełnić olej w pompie od dachu(niewidziałem takiego tutka na forum). Sprawa jest banalnie prosta, każda osoba potrafiąca trzymać srubokręt poradzi sobie. Przykładowym objawem małej ilości oleju jest trudność lub całkowity problem z rozłożeniem dachu.

Zaczynamy od wyciągniecia tylnej kanapy. Trzyma się ona na dwóch zaczepach do podłogi:
[Obrazek: e65bf2711af93c8cm.jpg]

Podwarzamy kanape w zaznaczonych miejscach(lub troche obok) i zatrzaski wychodza z plastikowych zaczepów - trzeba to zrobić zdecydowanie.

Po wyciągnieciu kanapy widzimy dwie nakrętki 19:

[Obrazek: af21e13e06923064m.jpg]

Odkręcamy je, i oparcie trzyma się tylko na metalowych drutach zaczepionych u góry. Oparcie wyciagamy poprzez szarpniecie go do góry w pionie. Tak wyglądaja mocowania oparcia u góry:

[Obrazek: 6a13c01f8c6789aem.jpg]

Pod matą wygłuszającą poniżej znajduje sie silnik dachu.tak to wygląda po odsłonięciu:

[Obrazek: ad930f8f0132f12em.jpg]

Z lewej strony mamy srube(której nie ruszamy) oraz gumowy korek przez który dolewamy, sprawdzamy stan oleju:

[Obrazek: 6e8e4974db96edaem.jpg]

Korek wyciagamy(trzeba sie troche z nim pomęczyć, ale uważajac by nie rozerwać)

Na dolewki uzywamy płynu przykładowo Dextron(czerwony) II lub III lub kazdy innych hydrauliczny dostepny na kazdej stacji(od wspomagania).

Z informacji, które zaczerpnąłem na forum - dolewamy na złożonym dachu. Po dolaniu zamykamy korek składamy rozkładamy dach kilka razy i sprawdzamy stan ew dolewamy.

Dodatkowo, jak ktoś chce zobaczyc czy siłowniki nie są mokre ściagamy boczek poprzez odkręcenie srub:

[Obrazek: 4a5e611776a44e87m.jpg]

To na tyle. Szybka i przyjemna robota.
Mam nadzieje, ze się przyda Wink

Pozdrawiam
Maciek.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości